Vajinismuslu kadınlar nasıl erkekleri tercih ediyor?

Aşk

Vajinismuslu kadınlar nasıl erkekleri seçer

Türkiye’de yapılan araştırmalar göstermiştir ki vajinismus hastalığı azımsanmayacak kadar fazla. Türk kadınlarının %10’luk bir kısmı vajinismusa yakalanıyor. Peki vajinismuslu kadınlar nasıl erkekleri tercih ediyor?

Eş seçimi

Vajinismuslu kadınlar, cinselliğe bakış açıları kendileriyle aynı olan erkekleri seçiyor. Cinsellikten korkan ve cinsellik hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan erkekler, vajinismuslu kadınların gözdesi… Ayrıca bu erkekler genellikl kibar ve çekingen oluyor.

Psikiyatristlere göre cinselliğe karşı anksiyetesi olan erkekler ve kadınlar birbirlerini tercih ediyorlar. Ortak özellikleri cinsel birleşme olmadan sevişmekten hoşlanmaları. Her ne kadar cinsiyetler farklı olsa da ortak düşünce aynı; cinsellik yaşandığında erkek kadını kirletir!

Vajinismuslu kadınlar böyle bir erkek seçerek kirlenmekten ve cinselliğe zorlanmaktan kurtuluyorlar. Üstelik bunu bilinçli olarak da yapmıyorlar. Vajinismusun sonradan farkına varılsa bile hastalığı farketmeden önce kadınlar bu tarz erkeklere yöneliyor. Bu da tamamen bilinçaltının bir yönlendirmesi…

Aile baskısı gören kadınların vajinismusa yakalanma ihtimalleri daha yüksek. Özellikle baba kızına aşırı derecede namus baskısı uyguluyorsa, çocuk bilinçaltında cinsellikle ilgili olumsuz düşünceler oluşturmaya başlıyor. Vajinismuslu kadınların geçmişlerine baktığımızda ailede huzursuzluk ve şiddetle karşılaşıyoruz. Vajinismuslu kadınların seçtikleri erkeklerde de durum aynı.

Tercih edilen erkekler cinselliğe karşı temkinli. Cinsel birleşme onlar için huzursuz edici. Eşlerini kirletmekten ve onlara zarar vermekten korkuyorlar. Belki de bu yüzden vajinismuslu kadınların evlilikleri cinsel birleşme olmamasına karşın uzun sürüyor. Vajinismuslu kadınların eşleri karılarını temiz ve saf olarak görüyor. Cinselliği yaşamak istememelerinin de namuslu olmalarından kaynaklandığını düşünüyorlar.

Ülkemizdeki verilere bakılırsa, cinsel problemlerle ilgili yardım almak için gelen kadınların %50’si vajinismus hastalığıyla ilgili başvuruda bulunuyor. CETAD’ın yaptığı bir araştırmaya göre kadınların %10’unda vajinismus görülüyor. Batı ülkelerinde ise bu oran en fazla %6. İlk cinsel deneyime baktığımızda tablo daha da kötü bir hal alıyor. Her iki kadından birisinin ilk cinsel deneyimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını görüyoruz. En çok karşılaşılan şikayetler ise kasılma ve acı.

Erkeklerdeki cinsel işlev bozuklukları

Vajinismuslu eşi olan erkeklerde bir süre sonra cinsel problemler kendini göstermeye başlıyor. Bir kısmında cinsel problemler evliliklerinden önceye dayanıyor. Bazıları ise üst üste yaşadıkları başarısız ilişki deneyiminden sonra ereksiyon problemi yaşamaya başlıyor. Hatta bazı tablolara baktığımızda kadın yerine erkeğin cinsel işlev bozukluğu nedeniyle uzmana başvurduğu görülüyor.

Vajinismuslu kadınların cinsel yaşamı

Vajinismuslu kadınlar her ne kadar cinsel birleşmeyi tamamlayamasa da cinselliği yaşayabiliyorlar. Cinsel birleşme dışında cinsel yaşamları neredeyse normal. Sürtünme yoluyla erkek de kadın da orgazm olabiliyor. Hatta vajinismuslu kadınlarda sürtünme klitorisi direk olarak uyardığından orgazm olma olasılıkları daha fazla. Cinsel tatmin, cinsel birleşme olmadan da sağlanabildiğinden boşanmalar nadir oluyor. Kadın da erkek de cinsellik konusunda hassas oldukları için birbirlerine daha çok bağlanıyor.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Vajinismus makaleleri, Vajinismus tedavisi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir