Vajinismus tedavisi yargıya taşındı

Türkiye Psikiyatri Derneği, Haydar Dümen’i hastaları üzerinde deney yapmakla suçlayarak dava açmıştı. Haydar Dümen bu davadan beraat etti.

Mahkeme, Türkiye Psikiyatri Derneği ile aynı düşüncede olmadığını verdiği kararla gösterdi. Mahkemeye göre Haydar Dümen deney yapmıyor aksine tedavi amacıyla hareket ediyor.

Türkiye Psikiyatri Derneği ise mahkemenin kararı nı hukuka aykırı bulduğunu belirtiyor. Bu nedenle Türkiye Psikiyatri Derneği temyize gitti. Haydar Dümen’in hastaları üzerinde deney yaptığının altını çizerek bu suçla ilgili gerekli cezaların verilmesini istedi.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Vajinismus makaleleri, Vajinismus tedavisi kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir