Vajinismus boşanma sebebi olabiliyor

Vajinismus boşanmaVajinismus bayanlarda yaşanan ve vajinada bulunan kasların kasılması nedeniyle cinsel birleşmenin gerçekleşememesidir. Vajinismus boşanma sebebi bile olmaktadır. Bu durumdan bahsetmeden öncelik olarak vajinismus hastalığından kısaca bahsetmek daha doğru olacaktır. vajinismus bayanların pelvik bölgesinde bulanan kasların ön sevişmenin ardından girilen cinsel birleşme adımında kadının istemi dışında kasılması olarak tanımlanabilecektir ve bu durum daha çok ruhsal sebeplerden oluşan bir hastalıktır. Fakat ruhsal sebepler dışında kadın cinsel organında doğuştan gelen ya da sonradan oluşan anormalliklerde bu duruma sebep olabilecektir. psikolojik olan durumların tedavisinde daha çok cinsel terapi ve cinsel hayat hakkında doğru bilgiler verilmesi yöntemi ile özel egzersizlerin uygulanması amaçlanmaktadır. Ama fiziksel bir anomali ya da hastalık durumunda ise; ya medikal tedavi uygulanmalıdır ya da cerrahi girişim uygulamasına başvurulmalıdır. Tabi bu gibi durumlara başvurulmadan önce iyi ve detaylı bir jinekolojik muayenenin yapılması doğru bir girişim olacaktır. Çünkü gereksiz yere cerrahi işlem uygulanması da gereksiz bir girişim olacaktır.

Vajinismus eğer tedavi edilmez ve cinsel ilişkiye girmeden sıkıntılar yaşanırsa bu çiftler arasında ciddi sorunlar yaşanmasına neden olabilecektir. Erkeklerin çoğu bu durumu anlasa da anlamama durumu gerçekleşebilecektir. Ama bu durumun gerçekleşmesi yanında anlamayan ve sinirlenen kişilerinde olmadığını söylersek yalan olur. Özellikle bu durumun karılarının ya da bayan arkadaşlarının kendilerini istemediği için gerçekleştiğini düşünüp; kızabilirler, kavga edebilirler, kırılabilir hatta daha da öteye geçerek zorla ilişkiye girmeye çalışabilirler ki bunlarda ciddi sıkıntılar oluşturabilecektir. Özellikle kadınların bu durumlarında anlamayan ve cinsel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla başkalarına gidenler de olmuyor diyemeyiz. Yani bu hastalık sonrasında aldatılma olasılığı az da olsa vardır. Yani bu gibi sorunlar yaşamamanız için hekime başvurmanız çok büyük bir önem taşıyacaktır. Bu gibi durumlarda eşlerin anlayışlı olması ve evlilik ya da ilişkileri için daha sakin olmaları ve sabretmeleri gerekmektedir. Bu durum çok uzun sürmeyecektir. Vajinismusun bir boşanma sebebi olduğu da bilinmektedir. Bu durum mahkemeye sunulduğunda hâkimin kararına göre boşanma işlemi de gerçekleşebilecektir.

Vajinismus özellikle bayanların depresyona girdiği görülen ama bunun yanında eşinde kendini kötü hissetmesi ve hatta onun bile depresyona girmesine sebep olabilecektir. Bu gibi bir durum yaşanmaması için aslında çiftlerin yapması gereken çok basit bir işlemdir sadece kadın sağlığı uzmanına giderek muayene olmaları gerekecektir. Bu muayeneler sonucunda yapılacak işlem belirlenecektir ve ona göre tedavi süreci başlayacaktır. Genel olarak bu hastalarda bilgi eksikliğinden kaynaklı bir sorun varsa ilk olarak bunun belirlenen zamanda yapılan bir terapi giderilmesi sağlanacaktır. Bunun yanı sıra hastanın korkularının giderilmesi için korktuklarını anlatması için fırsat tanınmalıdır. Bunların ardından eğer gerekli ise yani gerekli görülürse hastanın bazı egzersizlerle cinsel ilişkiye hazırlanması sağlanır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Vajinismus makaleleri, Vajinismus tedavisi kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir