Vajinal şekil bozuklukları için vajinal estetik

vajinal plastik cerrahi

vajinal estetik

Vajina estetiği son yıllarda oldukça yükselen ve tercih edilen bir yöntem. Doğum sonrasında oluşan biçimsiz vajinal görünümün düzgünleştirilmesi ya da doğum kaynaklı olmasa bile dışa doğru olan vajinaların toparlanması, dudaklarda oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için birçok kadın tarafından uygulanmaktadır. Vajinal estetik kelimesi ile asıl anlatılmak istenilen dış genital bölge ve dış genital organların estetik uygulamalarla düzgün bir görünüme kavuşturulma işlemidir. Vajinanın iç bölgesinde ve rahim kanalında herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Vajinal estetik operasyonunun uzman estetik cerrahları tarafından yapılması gerekmektedir.

Özellikle dar giyimde vajinal bölgenin çok belli olmasından şikayet eden , cinsel hayattaki işlevsel bozuklukların giderilmesini isteyen veya çirkin göründüğünü düşünerek psikolojik olarak kendini kötü hisseden kadınların tercih ettiği bu uygulamalarla birçok estetik durum küçük operasyonlar ile düzeltiliyor.

Ayrıca estetik operasyonlar işlevsel bozuklukları gidermek için de tercih ediliyor. İşlevsel bozukluklara örnek olarak rahim sarkması, vajina genişlemesi, idrar torbası ve mesane sarkması durumlarını örnekleyebiliriz.

Estetik olarak yapılan operasyonları ise vajina daraltması, normal doğum sonrası açılan kesilerin giderilmesi, iç ve dış dudak estetiği, cinsel bölgeye yağ enjekte etme işlemi ve G noktası büyütme olarak tanımlamamız mümkün.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir