Vajinal krem nasıl sürülür? Dikkat etmeniz gerekenler

Vajinal krem

Vajinal krem

Doktorunuz mantar enfeksiyonu, vajinal kuruluk veya diğer bir jinekolojik hastalığı tedavi etmek için reçetenize vajinal krem yazdıysa, kremi doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Vajina kremlerin kutusunda genellikle kremi uygulamak için plasik bir aplikatör yer alır.

Öncelikle kremi uygulamak için rahat ve sakin bir yer seçin. Daha sonra tüpü açın ve ellerinizi yıkayın. Çok sıkmadan krem tüpünün üzerine aplikatörün memesini takın. Diş macunu tüpü gibi, alttan kremi sıkmanız gerekir.

Yatağa sırtüstü uzanın. Dilerseniz bu işlemi tuvaletin kapağını kapayıp oturarak da yapabilirsiniz. Kremin dökülmesine karşı kalçanızın altına havlu serin.
Kendinize doğru dizlerinizi bükün. Rahatlayın ve kremi uygulamak için vajinanızın içine aplikatörü yerleştirin. Aplikatörün yerterince derine indiğinden emin olun. Kremi vajinanın içine boşaltmanız gerekir.

Uygun doz dolduğunda tüpü sıkmayı bırakın. Aplikatörlerin üzerinde genellikle bir doz için gerekli miktarı belirtmeyen bir işaret vardır. Yavaşça aplikatörü sökün. Ellerinizi yıkayın ve aplikatörü durulayın.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir