Vajina temizliği bitkilerle nasıl yapılır

Vajina temizliğiVajina ve çevresinin temizliği hem genel hijyen açısından hem de olası kötü kokuları engellemek için önemlidir. Vajinal duş sonucunda jinekoloğa koşan tanıdıklarınız olduğuna eminim. Vajinal duş, vajinanın ph dengesini bozarak zararlı bakteri ve mantarların üremesine sebebiyet verir. Ayrıca sadece vajinal duş değil vajina çevresini temizlemek için kullanılan çeşitli hijyenik ürünler aslında kimyasal bazlı maddeler içerir. Sağlıklı bir şekilde vajina nasıl temiz temizlenir anlatmak isterim. Duş ya da banyoda ılık su kullanarak vulvayı yıkayın. Sade ılık su kullanabileceğiniz en iyi temizleyicidir.

Elma sirkesi

Bir bardak su ile bir yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Vajina etrafına elde ettiğiniz bu suyu dökün. Daha sonra su ile durulayın. Böylece vajina çevresindeki kokuyu giderebilirsiniz.

AloeVera Jel

Aloevera bitkisi kullanarak vulva için temizlik yapabilirsiniz. Bir aloevera yaprağı açın ve jel dışarı kazımak. Küçük bir kase içinde su ile karıştırın; sonra vulva uygulayın. Ilık su ile durulayın.

Hidrojen peroksit

Üç bardak su ile bir bardak hidrojen peroksiti karıştırarak bir yıkama suyu hazırlayın. Vulva ve çevresini bu su ile durulayın.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir