Vajina kokusuna bitkisel yolla çözüm

Vajina kokusuVajinal koku bölgede bulunan bakterilerin varlığı nedeniyle oluşmaktadır. Bu bakteriler zararlı olanlar ve yararlı olanlar olmak üzere 2 çeşittir. Zararlı bakteriler nedeniyle oluşan koku durumu vajinal akıntı ile beraber görülecektir. Ayrıca kaşıntı yanma hassasiyet gibi durumlar varsa bölgede enfeksiyon varlığından bahsedilebilir. Enfeksiyon durumunda tıbbi destek almanız gerekmektedir.

Ayrıca bazı bitkisel çözümler enfeksiyonun varlığını ve koku oluşumunu azaltacaktır.

Çemen vajinal koku ve enfeksiyonlar için diğer birçok hastalıkta olduğu gibi koruma sağlar.1 ya da 2 kaşık çemen otu tohumunu 1 litre suya bir gece önceden ekleyip ertesi sabah suyu için.2 hafta boyunca her gün uygulanması gereklidir.Çemen otunu ayrıca ezerek demeyebilir bu şekilde de tüketebilirsiniz.

Çemen otunun kullanımı sadece içerek değildir ayrıca 2-3 çay kaşığı çemen otu tohumunu 1 litre suda kaynatıp soğuduktan sonra vajinayı günde 3 4 kez yıkamakta enfeksiyon ve koku için çözüm sunacaktır.

Yoğurt yemek ya da yemeklerinizde sarımsak tüketmek gene enfeksiyon belirtilerini tedavi etmek için önerilmektedir.

Doktorunuzun önereceği tedavi süreci ile beraber bitkisel tedavi yöntemleri ile süreci desteklemek koku oluşumunu azaltacak ve bir süre sonra ortadan kaldıracaktır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir