Süt artırmak için modern ve sağlıklı çözümler

Süt artırmak için

Süt artırmak için

Bebeğinizin doğumundan sonra sütünüzün kesilmemesi için artık büyüklerimizden gelen bol şekerli şerbetli öneriler yerini, hem sağlıklı beslenip hem de sütü artıracak yorumlar yapan diyetisyen önerilerine bıraktı.

Emzirme yaptığınız dönemde zayıflama diyeti yapmadan dengeli beslenme sütü artırmak üzere atılacak adımların en başında geliyor.Süt verirken şekerli besinlere doğrudan yönelmek sadece söylentilerden ibaret. Ancak kaliteli karbonhidrat tüketimine süt verirken mutlaka devam etmek gerekiyor. Özellikle tam tahıllı ekmek, makarna, pilav ve meyve tüketimi süt verimliliğinizi artıracaktır.

Feslegen kullanımı süt üretimini artıracağından yemeklerinize eklemeniz öneriler arasında yer alıyor. Turuncular ve yeşiller önemli.Havuç kavun gibi turuncuların yanına roka maydanoz gibi yeşillikleri tercih etmenizde sütünüzün kalitesini artıracaktır. Arpa kullanımı ise dünya üzerinde birçok ülkede süt artırmak üzere zaten kullanılan ancak ülkemizde henüz yeni yeni duyulmaya başlanan bir takviye. Arpa ile hazırlanmış içecekleri tüketerek ya da çimlenmiş arpa suyunu içerek arpanın mucizevi etkisinden emzirme döneminizde faydalanabilirsiniz.

Ayrıca emziren bir anneyseniz masanızdan protein kaynakları olan süt peynir yoğurt gibi besinleri eksik etmeyin.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir