Sindirim sorunlarına faydalı besinler nelerdir?

Sağlıklı beslenme

Sindirim sorunlarına faydalı besinler

Sindirim sorunlarınızı ilk akla gelen mide ilaçları yerine bitkisel yöntemler ile giderebilirsiniz. Üstelik bu besinlere düzenli yer vermeniz ilaç kullanımınızı en aza indirecektir.

Özellikle eşkime sorununu sıklıkla yaşayan kişiler için pirinç tüketimi faydalı olacaktır. İçerdiği lif oranı çok yüksek olan pirincin kaynatıldığı suyun içilmesi ise ishali önlemektedir.

Keten yağının bağışıklık güçlendirici özelliğinin yanı sıra bağırsakları temizlemeye yardımcı olması besinlerin hızlıca sindirilmesini sağlayacaktır.

Sarımsağın doğal antibiyotik etkisi nedeniyle ödem söktürücü şişkinlik giderici enfeksiyon önleyici etkileri bulunur.Her yemeğe eklenmesi enfeksiyonel sindirim sistemi hastalıkların gelişimini azaltacaktır.

Hint sarfanı da keten yağında olduğu gibi bağırsak faaliyetlerini düzenlemede etkilidir.

Muz yatıştırıcı özelliği ile stres nedeniyle oluşan mide sorunlarını minimalize eder.Düzenli muz tüketiminin kanser riskini de azalttığı bilinmektedir.

Fesleğen ise sarımsak gibi enfeksiyon giderici etkisi ile olmazsa olmaz besin maddelerinin içinde yer almaktadır. Özellikle soğuk algınlığı , grip, ishal öksürük ve besin zehirlenmelerinde kullanılması yatıştırıcı etkisi ile rahatlatıcı bir etki sunacaktır.

Omega 6 ‘nın vücuda sağladığı yararları ayçiçeği ile nispeten sağlayabilirsiniz. Özellikle fosfor, protein, ve potasyum değerlerinin yüksekliği ile adını sağlıklı beslenme listelerine yazdırmıştır.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir