Sabah bulantısına pratik çözümler

mide bulantısı

sabah bulantısı

Hamilelik döneminizde yaşayacağınız sabah bulantıları için alacağınız önlemler özellikle en yoğun bulantıları yaşadığınız 3 aylık dönemde size iyi gelecek bulantılarınızı engelleyecektir.

Sabahları baş ucunuzda mutlaka ufak atıştırmalıklar bulundurun böylelikle yataktan kalkmadan bu ufak atıştırmalıklarla midenizi rahatlatabilirsiniz. Sade kuru bir kraker, yağsız patlamış mısır, kuru üzüm, ekşi turşu, kereviz sapı, elma gibi besin maddelerini yatağınızın yanında bulundurmak sabah bulantılarınız önlem olacaktır.

Gün boyunca az az ama sık sık yemeye gayret edin böylelikle mideniz boş kalmayacak ve bulantıları engelleyebileceksiniz. Ana öğünleri çok beslemeden geçirin porsiyonlarınız içerik bakımından dolu ama miktar bakımından ufak olsun.

Sıvı tüketimlerinizi yemekle beraber almak yerine yemek öncesi ve sonrası süreçte alarak maksimum fayda sağlayın.

Sabah kahvaltısında yumuşak bir ekmekle yapılmış tost, yulaf ve tahıl tüketimi yerinde olacaktır. Öğle ve akşam yemeğinde ise çorba, esmer pirinç, buğday makarnası, patates püresi gibi gıdaları tercih etmenizi öneririz.

İçeceklerinizin soğuk olması yatıştırıcı özelliğe sahip olduğu için soğuk ya da buz ekleyerek tüketebilirsiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir