Regli erken kesmek için bitkisel yöntemler kullanabilirsiniz

Mayolu kadın

Regli erken kesmek için

Regl dönemi doğal bir fiziksel dönemdir. Bazı kadınların adet dönemleri normalden ağır geçer. Aşırı adet kanaması can sıkıcı olabilir. Aşırı adet kanamasını durdurmak için ve regli erken kesmek için bitkisel yöntemler kullanabilirsiniz.1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı aslan pençesi katın ve karıştırın. Beş on dakika demlenmesini bekleyin. Arzunuza göre bir miktar bal ile hazırladığınız bitkisel çayı tatlandırabilirsiniz. Aslanpençesi adet sancılarını ve kanamayı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Regli erken kesmek için bitkisel bir diğer yol ise adaçayıdır. Aynı şekilde bir bardak kaynar suya bir yemek kaşığı adaçayı katarak demleyin. Adaçayı pıhtılaşmayı engeller. Eğer adaçayı ve aslanpençesi işe yaramadıysa, çoban çantası otunu deneyebilirsiniz. Bu otla hazırladığınız çayı için. Çoban çantası otunun kanama durdurucu özelliği vardır. Eğer diğer bitkisel çaylardan fayda göremediyseniz çoban çantası otunu denemelisiniz. Çoban çantası otu ilk tercihiniz olmamalıdır. Eğer bu şifalı otlardan fayda göremezseniz doktorunuzla görüşün. Aşırı adet kanaması kansızlığa neden olacağından ve bazı hastalıkların belirtisi olabileceğinden ihmal edilmemelidir.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir