Regl döneminin uzun sürmesi nasıl engellenir? Regl dönemi nasıl kısaltılır?

Adet dönemi

Regl dönemi

Regl dönemi her ay yaşadığımız olağan bir süreç. Regl döneminin normal uzunluğu üç ila yedi gün aralığındadır. Eğer normalden uzun bir regl dönemi yaşıyorsanız adet düzensizliğiniz var demektir. Adet düzensizliği konusunda jinekologdan yardım alabilirsiniz. Eğer regl döneminizin daha kısa sürmesini istiyorsanız işe yarar dört önerimiz var.

İlk öneri

Doğum kontrol hapları kullanabilirsiniz. Doğum kontrol hapları regl döneminizi kısaltabilir. Ayrıca regl dönemindeki kan akışının yoğunluğunu da azaltır.

İkinci öneri

Bitkisel tedavileri deneyebilirsiniz. Regl döneminizi kısaltmak için aktara uğrayabilirsiniz. Civanperçemi, zencefil ve hayıt otu regl döneminizi düzenler. Normalden uzun süren regl dönemleri için doğanın bu üç mucizesinden faydalanabilirsiniz.

Üçüncü öneri

Egzersizin faydaları arasında regl döneminin düzenlenmesi olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yaptığınızda vücudunuz hormonlarınızı yeniden düzenleyecektir. Haftada üç gün 40 dakika yapılan egzersiz adet sürenizi kısaltabilir.

Dördüncü öneri

Düzenli olarak seks yaptığınızda regl döngünüz de düzenli olacaktır. Ayrıca regl döneminin başlangıcında yapılan seks ve bu dönemin başlangıcına denk gelen orgazm regl döneminizin sürenisini kısaltır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir