PSAS sürekli cinsel uyarılma sendromunun nedenleri ve tedavisi

Sürekli cinsel uyarılma

PSAS

PSAS,sürekli cinsel uyarılma sendromu olarak bilinen, orgazm olarak nitelendirilemeyen bir boşalma hissinin sürekli yaşanması, vücudun sürekli cinsel boşalma sırasındaki durumunu koruması olarak tanımlanabilir. Neden oluştuğu tam olarak bilinmemekle beraber son dönemde görülmeye başlayan PSAS bir anda ortaya çıkabiliyor. Özellikle sinir sisteminin etkisi ile oluştuğu düşünülen PSAS cinsel organın çok fazla ısınması kanın cinsel bölgeye daha fazla pompalanması, at binme bisiklet kullanma gibi aktivitelerin genital bölgeye yarattığı baskı yada psikolojik stres gibi faktörler nedeniyle tetiklenebilmektedir.

Hiçbir uyarıcı yokken aniden beliren genital bölge karıncalanması, genital bölgelerde sürekli kan basıncı ile nabız atması, günler süren yalancı orgazm durumları PSAS’ın varlığına işaret etmektedir. Özellikle sosyal yaşamı kısıtlanması, çevreden gelebilecek tepkiler nedeniyle paylaşılamamasının verdiği stres nedeniyle hastalığı yaşayan bireylere yüksek rahatsızlık veren bir hastalıktır.

Tedavi sürecinde öncelikle bu durumun oluşmasının nedenlerini bulmak gerektiğinde süreç uzun ve zorlu olabilir. Psikoanaliz ile teşhisi sağlamak için terapistlerden sorun fizyolojik ise ilgili hekimlerden destek alınarak hastalık sonlandırılabilir.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

PSAS sürekli cinsel uyarılma sendromunun nedenleri ve tedavisi için 2 cevap

  1. damla der ki:

    ben bir kez daha bu durumla karsilastim bir 20 gun falan arastirma yaparken psasla karsilastim 18 yasindayim bu durum kendiliginden gecti ama iki gundur tekrar basladi psas olabilir miyim cok korkuyorum bu durumdan ne yapabilirim

  2. cana der ki:

    Aynı anlatıldığı durumu on yıldır yaşıyorum.
    İnsanlardan kaçar hale geldim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir