PSAS sürekli cinsel uyarılma sendromu hastalarına öneriler

psas

sürekli cinsel uyarılma

Tıp literatürüne 2001 yılında giren PSAS henüz birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Tam bir orgazm hali olarak nitelendiremeyen PSAS yaşayan hastalar toplumsal tepkilerden çekinmeleri nedeniyle derin bir sıkıntı, çevreyle uyumsuzluk, günlük aktivitelerini yerine getirememe gibi durumlarla karşı karşıya kalırlar.Bu süreçte özellikle psikolojik destekle beraber tedavi sürecinin devam ettirilmesi büyük önem taşımaktadır.

PSAS yaşayan hastalara başlıca önerilenler, uyarıcı etkenlerden (titreşim, esinti, genital bölgeye baskı ) uzak durmaları, cinsel bölgeye buz koyarak kan akışını yavaşlatmalarıdır. Tedavi sürecinde nefes egzersizleri ile farkındalık halinin geliştirilmesi ve bedeni denetim altında tutmak önemlidir. Omega 3 ve omega 6 içeren ilaç ve besin takviyeleri tedavi sürecine ek destek sağlayacaktır.

PSAS atakları sırasında kagel egzersizlerini uygulamak,tek ayağı altına alıp genital bölgeye baskı yapmak, uyurken ve otururken bacak arasına yastık yerleştirerek uyarılma sürecini baskılamak ve mastürbasyon yapmak atak sürecini kısaltarak rahatlamayı sağlayacaktır.

Tedavi sürecinde doktorunuzla açık bir iletişim kurmak önemlidir.Bunun bir hastalık olduğu ve tedavi ne kadar şeffaf olursa o ölçüde başarının sağlanacağı unutulmamalıdır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir