Orgazm hayal değil gerçek

OrgazmBirçok kadının ortak sorunudur, orgazm. Orgazm olmayan ve orgazmın ne olduğunu henüz öğrenmemiş kadınlardansanız yalnız değilsiniz. Araştırmalara göre kadınların %5 hayatının hiçbir sürecinde orgazm olamamıştır.

Kadınlarda orgazm cinselliğin haz noktasında rahim ve vajinanın ritmik kasılmalar sonucunda ani rahatlama olarak tarif edilebilir. Bu kasılmalar kişinin kontrolü dışında gerçekleşip cinsellikte zevki oluşturur. Orgazm denildiğinde akla gelen sadece bir cinsel ilişki olmamalıdır. Cinsel ilişki gerçekleşmeden sadece cinsel uyarılarla orgazm yaşanabilir. Beynimizin oluşturduğu haz uyarıları ile oluşan orgazmın yaşanamamasının sebebinin ana nedeni psikolojik nedenlerde saklıdır. Sadece düşüncelerle orgazmın yaşanması bu nedenle mümkün olabilir.

Vücudumuzun erojen noktaları orgazmı kolaylaştıran organlardır. Doğrudan orgazmı sağlayamadıkları gibi aslında fiziksel uyarı olmadan da orgazm belirtileri gösterebilirler. Orgazm sorunu yaşayan birçok kadında fiziksel uyarıyı olduğu halde mental odaklanama ve yoğunlaşma sorunu nedeniyle orgazm gerçekleşmez. Psikolojik olarak kendinizi rahat hissettiğiniz ve kendinizi yaşayacağınız cinselliğe odakladığınız bir zamanda gerçekleşecek cinsel birleşme ile bu sorunu atlatabilirsiniz. Kadınların ikinci bir orgazm için erkekler gibi dinlenmeye ihtiyaç duymamasından ötürü mental bir gevşeme sonrasında tek bir cinsel ilişkide birden çok orgazm yaşayabilmeniz mümkün.  

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir