Nasıl daha uzun süre süt verebilirim?

Emziren kadın

Uzun süre süt vermek için

Uzmanlara göre uzun süre kaliteli anne sütüyle beslenen bebeklerin, gelişimi daha sağlıklı oluyor.

Emzirme döneminde hızlı kilo verdiren diyetlerden uzak durup sağlıklı beslenmeniz süt verme sürecinizi artıracak bir faktör. Bu nedenle şok diyetlerden uzak durup bebeğinizin sağlıklı gelişimi için dengeli beslenme yöntemini mümkünse bir diyetisyen vasıtasıyla tercih etmelisiniz.

Sütünüzün miktarını artıran en önemli besin ise su olduğundan günde 2,5 3 litre su tüketmeniz hem vücudunuzda ki asitleri daha kolay atmanızı hem de daha fazla süt üretmenizi sağlayacaktır.

Kalsiyum yönünden zengin gıdaların tercih edilmesi sütünüzün daha uzun süre salgılanmasını sağlayacağı için süt yoğurt peynir gibi gıdaları mutlaka tüketmelisiniz.

A vitamini açısından zengin gıdaların tercih edilmesi bu dönemde önem taşımaktadır. Öğünlerinizde yeşil yapraklı sebzeleri, taze meyveleri, özellikle havuç kayısı gibi A vitamini deposu olan meyveleri tercih etmeye çalışmalısınız.

Ayrıca mineraller açısından zengin et ve tavuk ürünlerini kalitesiz karbonhidratlar yerine tahıl içeren besinleri tercih etmeniz gene süt verme sürecinizi uzatan besin maddelerindendir.

 

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir