Myomun masajla tedavisi mümkün

Masaj tedavisi

Myomun masajla tedavisi

Myomlar genellikle rahim veya diğer kas dokusunda bulunan kanser olmayan oluşumlardır. Myomlara yanlış beslenme, egzersiz eksikliği, sindirim bozuklukları, toksinler ve stres neden olabilir. Myomlar ameliyatla tedavi edilebilse de masaj da iyi bir tedavi seçeneğidir.

Derin doku masajı yaptırın. Derin doku masajı kaslar ve dokularda bulunan toksinlerin terleme ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olur.

Yaptıracağınız masaj dolaşımı arttırmalıdır. Egzersiz eksikliği ve kan dolaşımının az olması myomların oluşumunu ve gelişimini tetikler. Masaj kan dolaşımını artırarak myom tedavisine yardımcı olabilir.

Masörün bu konuda deneyimli olduğundan emin olun. Ayurveda masörü masaj sırasında doğru bitkisel yağları kullanır. Bu yağlar ve ısı sayesinde dokularınız toksinlerden arınacaktır. Ayrıca doğru yağlar dokuların ve kasların da beslenmesini sağlar.

Eğer myom tedavisinde, alternatif olarak masaj uygulatacaksanız bunu günlük olarak yapmalısınız. Böylece vücudunuz, myoma neden olan toksinlerin atılması için günlük doğal bir ritme kavuşur.

Evde kendinize nasıl masaj yapabileceğinizi öğrenin. Ayurveda sağlık danışmanı myoma iyi gelecek yağları size açıklar. Ayrıca vücudunuzun hangi noktalarına masaj yapmanız gerektiğini de size açıklar. Böylece masaj tedavisinin yüklü faturasından da kurtulmuş olursunuz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir