Miyoma iyi gelen bitkilerin listesi

Çuha Çiçeği

Çuha Çiçeği

Myomlar menopoz öncesi kadınlarda en sık rastlanan tümörlerdir. Miyomlar östrojen ve diğer hormonların dengesizliklerinin sonucu oluşurlar. Yaygın olarak myom tedavisi için halk tarafından kullanılan bazı bitkiler var. İşte listesi!

Çuha Çiçeği yağı

Bu bitkisel yağ miyomun neden olduğu iltihap ve ağrıyı hafifletmek için kullanılır. Çuha çiçeği yağında miyomu tedavi etmeye yarayan esansiyel yağ asitleri yer alır ve bu esansiyel yağanti-inflamatuar bileşiklerce zengindir.

Atkuyruğu– zemberek otu

Atkuyruğu(Zemberek otu) miyomun karaciğerdeki belirtilerini hafifletmek için kullanılır. Aşırı östrojenin karaciğere olan olumsuz etkisini azaltır.

Altınmühür

Myom tedavisi için bitkisel ilaçlarda altınmühürün kullanımı yüzyıllar öncesine uzanır. Bu bitki miyom oluşumunu engeller.

Kızıl yonca

Kırmızı yonca miyom tedavisinde yararlı olan fitoöstrojeni yüksek düzeyde içerir.

Kazayağı

Myom için çare olarak kullanılan başka bir bitki de kazayağıdır. Çay yapmak için kazayağını kurutabilirsiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir