Menopoz dönemindeki ateş basmasına meyve suyu tedavisi

Pancar suyu

Pancar suyu

Menopoz döneminde ateş basması en çok yüzde hissedilir. Genellikle vücudun üst kısmını etkiler. Baş dönmesi, yorgunluk, mide bulantısı, baş ağrısı ve terleme de en sık karşılaşılan ateş basmasıyla birlikte gelen sorunlardır. Menopoz dönemindeki ateş basmasına meyve sularıyla savaş açabileceğinizi biliyor muydunuz? Meyve suları hormonal bozuklukların getirdiği rahatsızlıkların yan etkilerini gidermeye yardımcı olur. Gelin içebileceğiniz meyve sularını birlikte inceleyelim.

Nar suyu

Nar suyunda A vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunur. Nar suyu flavonoidlerce zengindir. http://www.organikoop.com a göre flavonoidler ateş basmasıyla mücadele etmede vücuda yardımcıdırlar. Antioksidanlar ve C vitamini açısından yüksek bir beslenme düzeni sayesinde ateş basmasının etkilerini azaltabilirsiniz.

Ravent Suyu

Ravent suyunu tek başına içerken zorlanabilirsiniz ancak biraz balla birlikte tadı hiç de fena olmayacaktır. Ravent suyunda A vitamini, C vitamini, K vitamini ve B vitamini bulunur ki bu vitaminler menopozun olumsuz etkileriyle mücadelede bire birdir.

Pancar Suyu

Pancar suyu bol miktarda A vitamini içerir. Ayrıca B ve C vitaminleri açısından da zengindir. Bununla birlikte folik asit ve beta karoten de ihtiva etmektedir. Arzu ederseniz A vitaminini bol miktarda içeren havuç gibi sebzelerin sularıyla karıştırarak hem hoş bir tat elde edersiniz hem de meyve suyunun etkisini artırırsınız.

Diğer bitkisel çözümler

Kırmızı yonca ve adaçayı östrojeni artırdığı için sıkça menopoz dönemindeki kadınlarda kullanılır. Dikkat edilmesi gereken husus ise östrojenin artmasının sağlığınız açısından olumsuz bir etkisinin olup olmayacağıdır. Bunu daha iyi öğrenebilmek için doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Eğer bu tarz bitkilerin kullanılmasında bir sakınca görmezse meyve suyu ve bitkisel tedaviler ateş basmalarınız için etkili sonuçlar verecektir.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Menopoz dönemindeki ateş basmasına meyve suyu tedavisi için 1 cevap

  1. deniz der ki:

    Çok yararlı bilgiler, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir