Menopoz döneminde aşırı adet kanamasını azaltabilirsiniz

Hijyenik ped

Aşırı adet kanaması

Aşırı adet kanaması menopoz dönemindeki kadınlarda çok sık görülmektedir. Bununla birlikte aşırı adet kanamasının tedavisi basittir. Kadınlarda, yaş ilerledikçe hormonlarda değişimler görülür. Hormonlardaki bu değişimlerin sonucunda adet kanamaları artabilir. Bazı vitaminler aşırı adet kanamasının azalmasını sağlamaktadır.

B vitaminleri östrojen seviyesini dengeler. Böylece aşırı adet kanamasını da azaltmanıza yardımcı olur.

Adet kanamasını azaltmak için işe yarayan bir diğer vitamin ise A vitaminidir. A vitamini içeren besinlere günlük öğünlerinizde yer verin.

Menopoz döneminde aşırı adet kanamasını azaltmak için kullanabileceğiniz bir diğer vitamin de C vitaminidir. C vitaminini günlük olarak 2000 miligram civarında almalısınız.

En doğrusu ise multivitamin kullanmaktır. Böylece hem günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamış, hem de menopozun olumsuz etkilerini en aza indirmiş olursunuz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir