Meme kanserinden korunmak için beslenme

göğüs kanserinden korunmakMeme kanserini azaltmak için bazı bitkilerden ve vitaminlerden faydalanabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda brokoli tüketiminin meme kanseri üzerindeki olumlu etkilerine rastlandı. A,E ve C vitaminleri, antioksidan, karotin bakımından zengin olan brokoli vücutta tam bir panzehir etkisi sağlıyor. İçerdiği sülforafan kanserli hücrelerin büyümesini yayılmasını engellediği gibi bu hücreleri öldürmede çok etkili. Ayrıca brokolide bulunan indole maddesi östrojen bozukluklarını tedavi ettiğinde kanser süreçlerini engelleyip iyileştiriyor.

Meme kanseri riskini azaltmak için brokoli başta olmak üzere lahana, karnabahar gibi sebzelerin tüketimini artırmanı öneriliyor. Ayrıca her tülü beyaz şeker, beyaz un, rafine tuz ve kızartma gibi yiyeceklerden kaçınmanızda önerilenlerin arasında. Kanserin bir numaralı sebebi olan radyasyon içinse A, C ve E vitaminlerini tüketmelisiniz. A,C ve E vitaminlerini tüketerek aldığınız radyasyonun etkilerini azaltıp radyasyon nedeniyle gerçekleşen hücre ölümlerini engelleyebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzdan radyasyonu uzak tutmak için televizyon, bilgisayar cep telefonu, florasan lamba, yüksek enerjiye sahip ısıtıcılardan olabildiğince uzak durmanız tüm kanser türleri için olumlu bir durum yaratacaktır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir