Mantar hastalığının bitkisel tedavisi nasıl yapılır?

 

Mantar hastalığı

Mantar hastalığının bitkisel tedavisi

Candida albicans ya da kandidiyaz adlı mantar türü vücudumuzda bulunur ancak az miktardadır. Eğer normalden fazla bir şekilde çoğalırsa bu durum mantar hastalığına sebep olur. Mantar vajinal bölgede kaşıntı ve yanmayla kendini gösterir. Mantar hastalığının bitkisel tedavisi için evinizde bulabileceğiniz bitkisel bazı ilaçlar var. Mantar hastalığının bitkisel tedavisi için yoğurt kullanın. Yoğurt candidaları öldüren lactobacillus acidophilus içerir. Vajina içine yoğurt sürmenin en iyi yolu tampon kullanmaktır. Soğuk yoğurdu tamponunuzun üzerine sürün ve vajinanıza yerleştirin. Ayrıca soğuk yoğurt yanmayı da azaltacaktır.Bir miktar sarımsağı soyun ve rendeleyin. Tülbentin içine rendelediğiniz sarımsağı ve bir kuru karanfili koyun. Diş ipiyle tülbenti açılmayacak şekilde bağlayın. Diş ipi uzun olmalıdır. Tülbenti vajinanıza yerleştirin ve birkaç saat boyunca içeride bekletin. Mantar hastalığı için gerçekten etkili bir tedavi yöntemidir fakat uygularken dikkatli olunması gerekir.

Tamponunuzun üzerine birkaç damla çay ağacı yağı damlatın ve tamponu vajinanıza yerleştirin. Tamponun çay ağacı yağını emmesini önlemek için tamponunuzun üzerine bir miktar kayganlaştırıcı jel sürmeniz iyi olur.

1 tatlı kaşığı kullanarak hidrojen peroksit ve 1 yemek kaşığı sirkeyi bir bardak su ile karıştırın. Bu karışım mantarları öldürecektir. Belirtiler kayboluncaya kadar günde bir kez bu karışım ile vajinanızı yıkayın.

Taze kızılcık suyu içmek ya da kızılcık yemek vajinanın ph dengesini sağlamak için etkilidir. Bu dönemde bol bol tüketmenizde fayda olacaktır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir