Mantar hastalığına bitkisel çözüm yolları

Elma sirkesi

Elma sirkesi

Mantar hastalığına candida albicans denilen bir mantar neden olur. Bu hastalık kaşıntı ve yanma hissi nedeniyle fazlasıyla rahatsız edicidir. Mantar hastalığını iyileştirmek için eczanelerde bir çok ilaç var ama aynı zamanda 1 gün gibi kısa bir sürede mantardan kurtulmanız için mutfağınızda farketmediğiniz bazı ilaçlar da var!

Bir karışım yapmak için elma sirkesi ve sarımsağı bir arada kullanın. Bir çorba kaşığı elma sirkesi alın ve bir bardak su ile karıştırın. Ardından taze soyulmuş bir sarımsağı karışıma atın. Sarımsak topikal olarak uygulandığında mantar ile etkili bir şekilde savaşan enzimler içerir. Sarımsağı karışımda yarım saat beklettinten sonra çıkarın ve elde ettiğiniz şifalı bitkisel ilacıcınız ile vajinanızın içini yıkayın. Bu işlemi günde iki kez yapın. Bir veya iki gün sonra mantar hastalığınızın belirtileri ortadan kaybolmaya başlayacaktır.

Tamponlar genellikle adet döneminde kullanılır ancak bir mantar hastalığı durumunda kurallar çiğnenebilir. Tamponunuza bir miktar yoğurt sürün. Yoğurt, mantarlarla savaşan acidophilus içerir. Etrafına yoğurt sürdüğünüz tamponu vajinanızın içine yerleştirin. Bir saat beklettikten sonra çıkarın. Bu uygulamayı sabah ve akşam birer defa yapın. Çay ağacı yağı mantar hastalığı bitkisel çözüm yolları arasında kullanılabilecek başka bir uçucu yağdır. Tamponunuzun üzerine en az 3 4 damla çay ağacı yağı dökün. Tamponu yerleştirin ve sabaha kadar bekletin.

Eğer mantar hastalığına bitkisel çözüm bulamazsanız eczacınıza size uygun bir ilaç önermesi için danışabilirsiniz. Eczacınızın verdiği ilacın prospektüsü üzerindeki talimatları uygulayın, ama aynı zamanda iyileşme sürecini hızlandırmak için diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Aşırı nemi emen pamuklu iç çamaşırı giyin. Naylon veya likra iç çamaşırları giymeyin. Bu tarz iç çamaşırları vajinal alanı nemli tutar. Bu da mantarların çoğalmasına zemin hazırlar.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir