Kolay hamile kalmak için neler yapılmalıdır?

Hamile

Hamile

Hamile kalmaya karar verdikten sonra biz kadınlar pek de sabırlı olamıyoruz. Bazen aylar süren bu süreci kısaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Eşinizin de sizin de ….

Stres hem erkeklerde hem de kadınlarda üreme sistemlerini olumsuz etkiler. Eğer hayatınızın zor bir dönemindeyseniz teselliyi bebekte aramak sizi hayal kırıklığına uğratabilir çünkü stres hamileliği engelleyebilir.

Ovülasyonda olduğunuzdan emin olun. LH testi alıp, ovülasyonda olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. LH hormonu artışı idrarda belli olur. Ovülasyon testi idrarla yapılır. LH hormonunun artması ovülasyonun yaklaştığı anlamına gelir. Regliniz başladıktan sonraki onikinci günden itibaren ovülasyon testi yapmaya başlayabilirsiniz.

Eşinizin de bu konuda bazı görevleri var. Fazla enerji harcanan egzersizlerden uzak durması gerekir. Ayrıca sıcak duş da almamalıdır. Dar iç çamaşırları kullanmamasını da öğütleyin. Hamile kalmayı deneme sürecinde eşler çoğunlukla stresli ve aceleci olurlar. Bu konuda ne kadar rahat olursanız ve stresten uzak durursanız, sonuç almanız o kadar kolaylaşacaktır.

Kafeinli içeceklerden ve sigaradan uzun bir süre uzaklaşmalısınız.

Halihazırda kullandığınız bir ilaç varsa, yan etkileri konusunda doktorunuzla görüşün. Kullandığınız herhangi bir ilaç hamile kalmanıza engel oluyor olabilir.

Bazı çiftler daha çok seksin daha çok bebek sahibi olma şansı getireceğini düşünür ama bu aslında yanlış bir düşüncedir. Erkeklerde üst üste yapılan seksin sonunda sperm sayısı azalmaya başlar. Erkeklerin sperm üretmeleri için gün aşırı cinsel ilişkiye girin.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir