Kayganlaştırıcı nasıl seçilmeli? Nelere dikkat edilmeli?

Kayganlaştırıcı nasıl seçilmeli

Kayganlaştırıcı nasıl seçilmeli

Cinsel ilişki sırasında oluşacak kurulukları önlemek ya da cinsel ilişkinin daha zevkli hale gelmesi için kullanılacak kayganlaştırıcı ürünlerde yanlış tercih yapılması vajinal bölgede mantardan siğillere kadar birçok hastalığın önünü açmaktadır. Peki kayganlaştırıcı nasıl seçilmeli? Vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi vajinal bölgede de gözeneklerimiz vasıtasıyla cildimiz hava almakta ve gözeneklerin sağlıklı bir şekilde olması diğer bölgelerimize oranla daha fazla önem taşımaktadır.

Kuruluğu önlemek için tercih edilecek yağ bazlı kayganlaştırıcıların kullanımının temizlenmesi zordur. Kullanım sonrasında yağ bazlı olan kayganlaştırıcılar cilt tarafından emilerek gözenekleri tıkayacak ve bir kez temizleme sonrasında kalıntılarından tamamen arınmayacaktır. Gözeneklerin kapanması ile doğru nem dengesine kavuşamayacak olan vajinal bölgemiz bakteri oluşumuna sebebiyet verir ayrıca kese yollarının tıkanması vajina girişinde kiste ve apse oluşumlarına zemin hazırlayacaktır.

Kayganlaştırıcı olarak tercih edilmesi gereken ürünleri bu amaç için özel olarak üretilen su ve silikon bazlı kayganlaştırıcılardan olmasına dikkat edilmelidir. Bu içeriğe sahip olan ürünler kullanım sonrasında vajinal bölgeden tamamen temizlenerek riskli bir durum oluşturmaz.G özenekler yağlı bir tabaka ile örtülü olmayacağı için vajinal bölgenin normal florasında bir değişiklik olmayacaktır. Güvenli kullanım için bu amaç için özel üretilen materyalleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir