Kadınlarda gonore bel soğukluğunun sık karşılaşılan belirtileri

Bel soğukluğuGonoreklamidya gibi tedavisi oldukça basit olan bir hastalıktır. Bel soğukluğu cinsel yolla en sık bulaşan hastalıktır. Antibiyotik ve beslenme düzenindeki bazı değişikliklerle gonore kolayca tedavi edilebilir. Bel soğukluğu (gonore) nasıl tedavi edilir merak ediyorsanız yazımıza göz atın.

Belsoğukluğunun belirtileri iyi bilinmelidir. Bazı vakalarda uzun yıllar boyunca belsoğukluğu hiçbir belirti göstermez. Bu yüzden hastaların bir kısmı belsoğukluğuna sahip olduklarından habersizdirler. Belsoğukluğu belirtilerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Vajinal alanda yoğun bir akıntı olabilir, irin benzeri bir akıntının olup olmadığını kontrol edin. En çok sabah saatlerinde akıntı görülür. Akıntı çoğu kez sarı ya da beyaz renklidir ancak bazen de kanlı olabilir.

Bel soğukluğu, genital bölgede hem ağrı hem de kaşıntıya neden olabilir. Bu en sık görülen belirtidir ve son derece rahatsız edicidir.

Bel soğukluğu belirtilerinden bir diğeri ise cinsel ilişki sonrası kanamadır. Cinsel ilişkinin ardından kanamanızın olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca kasıklarda ağrı da diğer bir belirtidir.

Bel soğukluğunun teşhisi çok basittir. İdrar örneği ile yapılır ve ağrısızdır. Gonorrhea ve Chlamydiaolup olmadığı bu test ile tespit edilebilir. Bel soğukluğu tedavisinde antibiyotikler kullanılır. Antibiyotikler önerilen dozlarda ve önerilen saatlerde kullanılmalıdır. Tedavi bitene kadar cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir