Kadınlarda cinsel isteği artırmanın yolları çok basit

Öpüşen çift

cinsel isteği artırmanın yolları

Cinsel isteğinizin azalmasının altında stres, düşük hormon seviyeleri, doğum kontrol hapları, kullandığınız antidepresanlar yatıyor olabilir. Cinsel isteğin azalması ruh durumunu kötü etkilediği gibi fiziksel olarak da çeşitli olumsuzluklara yol açar. Yapılan araştırmalara göre cinsel yaşamın düzenli olması fiziksel sağlığı da ruh sağlığını da olumlu etkilemektedir.

Öncelikle fiziksel olarak kontrolden geçmeniz gerekir. Bu konuyu konuşmak her ne kadar utanç verici olsa da doktorlar için günlük yaşamın bir parçası kadar doğal. Bazı tiroid hastalıkları, kansızlık ve depresyon cinsel isteksizliğe neden olabileceğinden bu konuda hekimin araştırma yapması gerekir.

Cinsel isteksizliğinizin sebebi mutsuzluğunuz olabilir. Hatta altta yatan bazı travmalar da buna sebep olmuş olabilir. Bu etmenleri gözden geçirin. Eğer libidonuzun düşmesine neden olan bir şey aklınıza takılıyorsa bir terapistle görüşmenizde fayda var.

Beslenme düzeninizde değişikliğe gidin. Kansızlık hücrelere yeterince oksijenin taşınmamasına neden olur. Sağlıklı bir beslenme programıyla halsizliğinizi giderebilir, bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz. Düzenli egzersiz hemen hemen sağlıkla ilgili her konuda fayda sağlar. Sizin için işe yarayacak kısmı ise modunuzu yükseltmesi ve cinsel isteği artırması olacaktır. Hekimler tarafından tavsiye edilen egzersiz süresi ise haftanın üç günü, günde kırkbeş dakikadır.

Bitkisel ilaçları deneyebilirsiniz. Cinsel isteksizliğe iyi gelen cinsel isteği artıran bitkiler yazıma göz gezdirin. Belki de derdinizin devasını doğa size çoktan vermiştir. Eşinizle olan ilişkiniz de cinsel isteğinizi etkiler. Çiftler arasındaki anlaşmazlıklar, tartışmalar ve cinsel uyumun olmaması libidonuzu düşürüyor olabilir.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir