İdrar yolu enfeksiyonunun elma sirkesiyle bitkisel tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonları hem kadınlar hem erkekler arasında yaygındır. İdrar yolu enfeksiyonu kolay tedavi edilebilir ancak yine de bazı durumlarda daha ciddi bir enfeksiyon halini alabilmektedir. Elma sirkesi, idrar yolu enfeksiyonunun bitkisel tedavisi için evde uygulanabilecek basit bir malzemedir

İdrar yolu enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu böbrekler, üretra ve mesane dahil olmak üzere vücudun idrar üreten sisteminin iltihaplanmasıdır. Tedavisi antibiyotiklerle yapılır. Eğer tedavi edilmezse, enfeksiyon ağrılı olabilir ve böbreklere yayılabilir.

İdrar yolu enfeksiyonu nedenleri ve belirtileri

İdrar yolu enfeksiyonuna bağırsaklarda bulunan normal bakteriler neden olur. Bakteriler, idrar yolu içinde büyümeye ve çoğalmaya başlar. Enfeksiyonun yayılmasını cinsel ilişki, idrar sonrası tuvalet kağıdıyla yanlış temizleme ve dar iç çamaşırlar tetiklemektedir. Özellikle hamile kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu daha sık görülmektedir.

En sık karşılaşılan belirtisi idrara sık çıkma ve aniden idrara çıkma ihtiyacı hissetmedir. İdrar yaparken yanma hissi oluşabilir. Belde ve karın içinde ağrı yaşanır. İdrar kötü kokulu ve bulanıklaşır.

Elma Sirkesi ile tedavi

Çoğu kişi antibiyotik kullanmak yerine elma sirkesiyle idrar yolu enfeksiyonunu tedavi ediyor. Elma sirkesi yüksek oranda enzim içerir ki bu enzimler idrar yolu enfeksiyonuna neden olan bakterilerin azalmasını sağlar ve gelişmelerini önler. 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi katın. Ayrıca 1 çay kaşığı bal da ekleyebilirsiniz. Bal, elde ettiğiniz karışımı daha içilebilir hale getirecektir. Her gün üç defa bu şekilde hazırladığınız karışımı için. Eğer birkaç gün içinde belirtiler kötüleşir ve iyileşme görmezseniz doktora başvurun.

İdrar yolu enfeksiyonundan korunma

  • Günlük bir multivitamin alın
  • Bol sıvı tüketin
  • Dışkılama sonrası önden arkaya doğru temizleyin

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir