Havuza girerken tampon nasıl kullanılır?

Havuza giren kadınEğer tatile çıktığınız tarih regl döneminize denk geliyorsa havuza girmek için tampon kullanabilirsiniz.

Adetinizin yoğunluğuna göre uygun olan bir tampon satın alın. Küçük olan tamponlar adetin ilk günü veya son günleri için uygundur. Eğer ağır bir dönemdeyseniz buna özel olarak büyük tamponları seçmelisiniz. Fakat unutmamalısınız ki büyük tampon kullandığınızda onu çıkarmanız havuza girdikten sonra zorlaşacaktır.

Havuza girmeden hemen önce tamponunuzu yenileyin. Tamponu takarken bir miktar kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Böylece tamponu takmak daha kolay olur. Kullanacağınız kayganlaştırıcının su bazlı olduğundan emin olun.

Yüzerken tamponun sızıntı yapıp yapmadığını kontrol edin. Tampon eğer kayarsa sızıntı riski oluşur. Havuza girdiğinizde tamponunuz şişecektir. Havuz sonrasında tamponunuzun uzun süre vajinanızda kalması sağlıksız olacaktır. Bu yüzden havuzdan çıktıktan sonra vakit kaybetmeden tamponunuzu değiştirmelisiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir