Hamilelikte yoganın olumlu etkileri nelerdir?

Hamilelikte yoga

Hamilelikte yoga

Yoga size hamilelik süresince yaşayacağınız fiziksel ve ruhsal değişimler için farkındalık ve rahatlama sağlayacaktır. Bebeğinize anne karnındayken huzuru sunabilir doğum sancılarınızı azaltmak için vücudunuza esneklik kazandırabilirsiniz.

Doğum sonrası ise yapacağınız yoga egzersizleri vücudunuzu şekle sokup oluşan deformasyonların toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Ve yine yoga yaparken sağlayacağınız meditatif etki sayesinde hamilelikte yaşadığınız strese çözüm sunacaksınız.

Yoga egzersizlerinde hamileler için uygun olan duruş teknikleri kendini tanıma ve içe dönüş teknikleri ile birleştirilerek sizi hem anne olmaya hem huzurlu bir hamilelik sürecine hem de rahat bir doğuma hazırlar. Hamilelikte yapılacak hamileler için yoga programları fiziksel kondisyonunuzu zinde tutar. Solunum ve dolaşım sisteme yaptığı olumlu etkiler ile hamilelikte görülen bulantı, kas ağrısı omurga sorunlarını en aza indirger. Hafta hafta değişen tekniklerle yoga sürecinizi hamilelik boyunca ve hamilelikten sonra ki dönemde devam ettirmeniz tüm yaşamınıza olumlu katkı sağlayacaktır. Özellikle hamilelikten sonra bebeğinizle beraberde uygulayabileceğiniz yoga teknikleri yaşamınızdaki olumlu düşünce ile gerçekleşen güzellikleri keşfetmenize yardımcı olup dingin bir ruh halini yaşam biçiminize ekler.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir