Hamilelikte mide bulantısını azaltmak için

Gebelikte kusma

Hamilelikte mide bulantısı

Hamileliğin 6 haftası itibariyle başlayıp 4. Aya kadar son dönemlerde azalarak devam eden mide bulantıları tüm yaşam standardınızı olumsuz etkileyebilir. Özellikle bulantıları ağır geçen anne adayları bu süreçte her zaman yapmaya alıştıkları aktiviteleri bulantı yüzünden kısıtlamak durumunda kalabilirler.

Yaşanılan bulantıları ilaçlarla önlemek bebek gelişim sürecine olumsuz etki yapabileceğinden bitkisel çözümler tercih edilerek bulantıları azaltmak mümkün.

Elma ve elma kabuğu kompostosu tüketmek mide yanlamalarını azaltacağından bulantı süreçlerinde etkin fayda sağlar. Melisa çayı gibi stresi ve huzursuzluğu azaltan bitki çayları gerginliğinizi düşürerek huzurlu bir gün geçirmenize fayda sağlayacaktır.

Taze kokular bulantınızın arttığı süreçlerde size faydalı gelecektir. Biberiye ve limon gibi kokular bulantınızı azaltmaya yardımcıdır. Eğer taze havanın kokusu ile rahatlayamayacağınız kapalı bir ortamdaysanız bir parça biberiye koklamak mide bulantınızı geçirecektir.

Bitkisel çözümler dışında yağlı, baharatlı ekşili yiyecekleri fazla tüketmek bulantılarınızı artırabileceğin bu tarz yiyeceklerde ve kafeinli gaz yapan içeceklerden uzak durmanız gerekebilir. Su, taze sıkılmış meyve suları, süt, sıcak çikolata, salep hamileliğinizin ilk dönemlerinde güvenle tüketebileceğiniz sıvı gruplarıdır. Ayıca içerdikleri vitamin ve proteinler sayesinde bebek gelişimine de katkıda bulunurlar.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir