Hamile kalmadan önce yapılacaklar: vücudunuzu yenileyin

Gebelik

Hamile kalmadan önce

Bir aile kurmak büyük sorumluluk gerektiren çiftlerin hayatlarının dönüm noktası olacak bir karardır.Siz ve eşiniz eğer artık daha büyük bir aile olmaya karar verdiyseniz aileye yeni bireyin katılmasından önce hem kendiniz hem bebeğiniz hem de uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürmek için yenilenmeye başlamalısınız.

Yeni aile ferdinizin gelişmesine katkıda bulunacak folikasidin artık hayatınızda bir yeri olmalıdır. Öncelikle folik asit barındıran yiyecekleri hergün ki menünüze eklemeniz önerilir. Bu yiyeceklerin başında mercimek, narenciye, yeşil yapraklı sebzeler, brokoli, barbunya, yumurta, domates suyu gelmektedir. Ancak bir bebeğin gelişimi için gereken foklikasit miktarını doktorunuzla görüştükten sonra belirlemeli gerekirse B12 vitamin takviyesi ile alımı arttırmanız gerekebilir.

Gece hayatına kısa bir mola verin özellikle alkol ve sigara kullanımının erken doğum düşük gibi birçok istenmeyen durumu yarattığını unutmayın.

Kilonuzu denetim altında tutun. Sağlıklı bir gebelik süreci için vücut kitle indeksinizin 20 ile 30 arasında olması önem taşır.

Bir egzersiz programına uyup yoga pilates gibi çalışmalarla hem bedeninizi denetim altına alın hem doğru nefes tekniklerinde uzmanlaşın.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir