Estroven kilo aldırır mı

EstrovenKadınlar menopoz dönemine yaklaşırken yumurta üretimleri azalmaya başlar. Bu da aylık adet döngüsünün bozulmasına neden olur. Östrojen azalır ve bu da ateş basmasına sebep olur.

Kontrolsüz kilo alımına kalp hastalığı, ürinerinkontinans, osteoporoz ve menopoz sonrasında rastlanır. Östrojen almak kilo alımına neden olan vücutta su tutmayı tetikler.

Estroven soya fasulyesi, nohut ve diğer baklagillerde bulunan östrojenin doğal bir kaynağıdır. Estroven de vücutta su tutulmasına neden olabilmektedir.

Eğer estroven kullanıyorsanız ve aynı zamanda kilo artışınız varsa, bu sadece estroven yüzünden kilo aldığınız anlamına gelmeyebilir. Bildiğiniz gibi yaş ilerledikçe metabolizma hızı düşmektedir. Kilo artışınızın sebebi metabolizma hızınızın düşmesi de olabilir.

Günlük aldığınız kalori miktarını azaltarak, metabolizma hızınızı yükselten egzersizler yaparak ve daha sağlıklı beslenerek ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir