Düzenli tansiyon için aromoterapi tedavisi

aromoterapi

aromoterapi

Son yıllarda spa turizminin etkisiyle ülkemizde masaj uygulamalarında gözle görülür gelişmeler yaşanmıştır. Bu uygulamaların en başında aromaterapi ile diğer hastalıklara etken olan stresi azaltmak gelir. Stres varlığı psikolojiden kan dolaşımına, sindirim sorunlarından, cinsel hastalıklara kadar birçok sonuca neden olmaktadır. Stresin ortadan kalkması ile yaşam standartlarımızda doğrudan bir yükselme yaşanacağı uzmanlar tarafından doğrulanmaktadır.

Kokuların özellikle sinir sistemimize verdiği etkiler ile stresten sıyrılmamız mümkün. Farklı yağların esansları ile gerçekleştirilen aromaterapi uygulamalarında yenilenme, depresyondan çıkma, sakinleşme, endorfin salgılanmasının arttırılması, tansiyonun düzenlenmesi, ağrılarda iyileşme ve azalma gibi faydalar sağlanabilmektedir.

Aromaterapiyi sıcak suya eklenen esansı koklayarak uygulayabileceğiniz gibi banyo suyunuza katarak vücuda doğrudan etkisi ile tatbik edebilirsiniz.

Daha profesyonel bir çözüm almak için masaj merkezleri aromaterapiyi diğer masaj yöntemleri ile birleştirerek size sunacaklardır. Kokulu esansların seyreltilerek vücudunuzda bulunana rahatlama noktalarına ovuşturma yolu ile uygulanması aromaterapinin etkilerine fiziksel gevşemeyi de ekleyecektir. Bu süreçte hafif bir müzik eşliğinde bedeninizi dinlenmeye bırakmanız bir sonraki gün için dinçlik etkisi sunacaktır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir