Daha kolay hamile kalmak için yapabilecekleriniz var

HamilelikHer ay döllenme için yumurtanın oluşmasından sonra spermle buluşmak için 24 saat canlı kalır. Aynı şekilde spermde vücuda girdikten sonra 3 gün boyunca vücutta kalacaktır. Bu nedenle yumurtanın oluşma tarihinden önce 1 hafta boyunca 2 günde bir ilişkiye girilmesi döllenme olasılığını artıracaktır. Yumurtlamanın oluştuğu tarih ise son adet tarihine göre hesaplanır. Ancak tarih hesabına göre yumurtlama tarihinin doğru olabilmesi için adet döngülerinizin düzenli olması gerekmektedir.

Yumurta sayınızı artırmak hamilelik olasılığını fazlalaştırmaktadır. Yumurta sayınızı ise artırmak ise sizin elinizde.. Özellikle folik asit içeren yeşil yapraklı yiyecekleri, alabalık, tavuk, et ve fostık tüketmeniz yumurta sayınızı artırır. Karbonhidrat tüketimine ise dikkatli yaklaşmak önemli. Kaliteli karbonhidrat kullanmanız hamilelik olasılığınızı yükseltecektir. Normal pirinç yerine esmer pirinç, beyaz ekmek yerine tahıllı ekmek, trans yağ yerine zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, atıştırmalıklar yerine kuru meyve tercih etmeniz hamilelik süreciniz için faydalı olacaktır.

Sigara kullanımı yumurta oluşum döngülerine zarar verdiği için hamile kalmaya karar verdiğinizde azaltmanız faydalı olacaktır. Ayrıca daha kolay hamile kalmak için hafif yürüyüşler düzenli egzersizler yapmanız hamilelik şansınızı 2’ye katlar. Uzmanlara göre sabah yapacağınız cinsel ilişkide döllenmenin daha çabuk gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir