Cinsel terapinin kilit noktası mastürbasyon

MastürbasyonCinsel isteksizlik, vajinismus gibi psikolojik yönden gelişim gösteren cinsel bozuklukların terapisel tedavi sürecinde mastürbasyon tedavinin kilit noktasıdır. Kişilerin cinselliğe ilgi duymaları, cinsel ilişki öncesi hazır hale gelmeleri ve gevşemeleri için uzmanlar tarafından önerilen bir yöntemdir.

Çift olarak ya da tek başına uygulanabilen mastürbasyon sırasında vibratör ya da dildolar kullanılabilir. Cinsel fantezi ürünlerinin cinsel ilişki sırasında ya da cinsel ilişki öncesinde kullanılması doğal karşılanması gereken bir durum olup tedavi süreçlerinde de bu ürünlerden faydalanılmaktadır. Kadınların cinsel terapi süreçlerinde vibratör ve dildolar yardımı ile G noktalarının ya da klitorislerinin uyarılması ile vajinal tatmine ulaşmaları mümkündür. Özellikle vajinismus tedavi sürecinde bu yöntem izlenmektedir.

Çiftlerin mastürbasyon yapmaları birbirilerine ait haz haritalarını belirlemede çok etkin bir yöntemdir.Kişinin kendine olan özgüvenini arttırır ve depresyonu düzeltici etkiye sahiptir. Cinsel isteksizliğe neden olan ön sevişmenin azlığı, kuruluk hissi, ilişkiye hazır hale gelememe konsantrasyon eksikliği nedeniyle cinsellikten haz alamama gibi bozukluklarda mastürbasyonu tam başarılı sonuçlara ulaşmak için mutlaka tercih edilmelidir. Erkeklerde mastürbasyon prostat kanserini önleyici etkiye sahiptir.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir