Cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir?

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik nedenleri

Seks yaşamınızın artık zevksiz hale gelmesinin nedenlerini farkında olmadan siz hazırlıyor olabilirsiniz. En büyük etkeni psikolojik olan sekse karşı yaşanan soğukluğu günlük hayatta ki tercihleriniz doğrudan etkilemektedir. Antidepresan kullanımları fark etmeden bünyenizde sekse karşı soğukluk oluşturabilir. Bu durum tüm kadınlar için geçerli olmasa da eğer antidepresan kullanımınızla beraber oluşan bir isteksizlik varsa antidepresanın yan etkilerinden ötürü isteksizlik yaşıyor olabilirsiniz. Bebek emzirme sürecinde prolaktin hormonun yükselmesiyle cinsel yaşamınızda bir isteksizlik durumu oluşabilir.

Uyku eksikliği cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyen bir durumdur. Çoğu kadın bünyesi için uyku seksten önce gelir. İş yerinizde yada günlük hayatınızda sıkça stresli durumlar yaşamanız cinsel yaşamınıza sekte vuracak bir diğer faktörüdür.

Hormonel düzensizlikleriniz seks yaşamınızı doğrudan etkileyen bir başka unsur olup testosteron azlığı yada yüksek seks hormonunun testosteron hormonu ile birleşerek libidoyu düşürmesi de isteksizliğe neden olacaktır.

Son olarak partnerinizle kurduğunuz ilişkide güvensizlik olması aynaya baktığınızda kendinizi beğenmiyor oluşunuz ve öz güven azlığı yaşamanız seks isteğinize set vuracaktır. Tüm bu faktörleri hayatınızdan uzaklaştırmanız renkli bir cinsel yaşamın anahtarını size sunacaktır.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir