Cinsel isteği artıran besinler nelerdir biliyor musunuz?

CinsellikAfrodizyakların varlığı bir süredir biliyorduk ancak yapılan son araştırmalara göre seks yapma arzusunu hormonel anlamda tetikleyen duyarlılık hissini ve cinsel isteği artıran yeni besin maddelerimiz sahneye çıktı.

Çileğin görünüm itibariyle seksi çağrıştırması bir yana içerdiği antioksidan ve kan dolaşımına etki eden maddelerin bulunması nedeniyle kendinizi enerjik hissettiğiniz yapılan araştırmanın sonuçları arasında.

Et tüketimenin vücuda sağladığı yararların yanı sıra sevişme isteğini engelleyen prolaktin hormonunu azalttığı tespit edildi.

Çikolata asılardan beri gizli zevklerin bir yansıması oldu. Özellikle mutluluk hormonunu yükseltmesi ve içeriğinde bulunan hormon tetikleyicileri nedeniyle tam bir aşk besini. Üstelik aşık olma hissini de cinsel dürtülerin yanı sıra tetiklemekte.

Evet bizde şaşırdık ama sarımsak yapılan araştırmalar sonucu kan dolaşımında ki hızlandırıcı etkisi ile cinsel yaşamınıza yeni bir lezzet katacak. Ama ağız kokusu oluşturmasının önüne geçmek gerekiyor.

Kahvaltıda güne yumurta ile merhaba demek içerdiği B6 vitaminleri sayesinde gün boyu stresi düşürüp hormonel seviyenizi düzenleyecek. Seksin özellikle stresten uzak anlarda tercih edildiğini düşünürsek bir porsiyon yumurta ile rahat ve mükemmel bir cinsel hayata kapılarınızı aralabilirsiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir