Büyük miyomun tedavisi nasıl olmalıdır?

Büyük miyom

Büyük miyomun tedavisi

Tümörler vücutta kaslarda ve organlarda görülebilir. En sık rastlananı ise miyomlardır. Miyomlar kendilerini ağrı ve kanama ile gösterirler. Miyomlarınızın boyutunu azaltmak ve miyomlarınızı yok etmek için çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor.

Ehow.com a göre doktorlar en sık  büyük miyomları küçültebilmek için gonadotropin salgılatıcı hormon (GnRH) içeren ilaçlar reçete eder.

Embolizasyon düşünebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde miyoma giden damarlar tıkanır. Miyoma ulaşabilmek için de kasıktaki damarlardan rahim damarları bulunur. Embolizasyonda hasta neredeyse pek bir şey hissetmez çünkü kullanılan cihazlar hissedilmeyecek kadar küçüktür.

Miyom kaldırma operasyonu hakkında doktorunuzdan bilgi alın. Büyük miyom alınır ve böylece doğurganlık etkilenmez. Bu yöntem son birkaç yıldır uygulanıyor ve popülaritesi artıyor.

Eğer miyomunuz sizi gerçekten çok rahatsız ediyor ve günlük yaşamınızı etkiliyorsa, histerektomi düşünün. Histerektomi rahmin alınmasıdır ve çocuk isteyen kadınlar için seçenekler dahilinde değildir.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir