Bir yaşam sanatı olarak kamasutra nasıl uygulanır?

bisikletli çiftKamasutra günümüzde bilinen en eski cinsel birleşme çeşitlerinin yer aldığı, genel toplumsal davranışlarla beraber evlilik yaşamını da ele alan bir eserdir. Günümüzde kamasutra denildiğinde akla sadece cinsel birleşme şekilleri gelse dahi kamasutra özünde bir yaşam sanatıdır.

Cinsel hayata farklı renkler katmak için tercih edilen kamasutra, felsefi anlamda bakıldığında kadın ve erkek arasındaki uyumu sağlamak için davranış dokunuş ve cinsel birleşme tekniklerini anlatan bir kılavuzdur. Geçmişte yaratılan bu eser günümüzde, kitapta yer alan birleşme teknikleri zorluk derecelerine göre sınıflandırılarak cinselliğin tüm evrelerini yaşamak isteyen çiftlere sunulmuştur.

Kamasutrada amaç sadece bir cinsel birleşme olmadığı için uygulanabilir teknikleri cinsel yaşamınıza taşımanız eşinizle birbirinize tam manası dokunmanızı, farklı açılardan cinsel birleşme ile alınan hazzın artırılmasını, duygu ile yoğurulan cinsel ilişkiyi yaşayabilmenizi sağlayarak, birçok cinsel sıkıntınızı çözüme ulaştırabilir. Cinsel ilişki sırasında tek düze pozisyonlardan sıyrılıp farklı biçimlerde sevişme eyleminin gerçekleştirilmesi partnerinizle olan güven sorunlarından cinsel isteksizliğe kadar pek çok sorununuzun kendiliğinden düzelmesini sağlayacaktır. Unutulmaması gerekir ki cinselliği keyifli kılan en önemli özellik erotizmin üst seviyelerde yaşanmasıdır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Cinsellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir