Bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için geleneksel yöntemler

bebek

bebek

Bebeğinin cinsiyetine karar verebilmeyi çoğu kadın ister. Bu durum tüm tarih boyunca da böyle olmuştur. Bundan 50 yıl önce Dr. Shettles bir yöntem ortaya koydu ki adı Shettles yöntemidir. Bu yönteme göre erkek sperm hücreleri zayıf ve hızlıdır, dişi sperm hücreleri ise yavaş hareket eder ve güçlüdür. Aşağıda açıklayacağım bu yöntemi uygulamadan önce yine de garantisinin olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

Kız bebeğe hamile kalmak için

Ovülasyondan önceki 2 ila 4. günde dişi sperm hücreleri erkek sperm hücrelerinden daha hızlı ilerler. Dikkat etmeniz gereken husus ovülasyondan sonraki iki gün cinsel ilişkiye girmemektir.

Kız bebeğe hamile kalmak için misyoner pozisyonu daha etkili olabilmektedir.

Eğer kız bebek istiyorsanız cinsel ilişkide orgazm olmayın. Orgazm olmanız zaten hızlı olan erkek sperm hücrelerinin daha hızlı bir şekilde yumurtaya ulaşmasını sağlar.

Erkek bebeğe hamile kalmak için

Ovülasyon zamanınıza yakın cinsel ilişkiyi denemeniz gerekir. Ovülasyonun oluştuğu ana ne kadar yakın zamanda cinsel ilişki yaşarsanız erkek bebeğe hamile kalma olasılığınız o kadar artar. Tavsiye edileni ovülasyon günü ya da iki gün öncesinde cinsel ilişkiye girmektir. Penisin vajinaya derin bir şekilde giriş yaptığı pozisyonları tercih edin. Bu pozisyonlar spermin vajina içindeki asidik bölgelere gitmesini engeller. Erkek bebek için kız bebekteki yöntemin tersine kadının orgazm olması gerekmektedir. Böylece erkek sperm hücrelerinin yumurtaya ulaşması kolaylaşır.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir