Baş ağrısı için yoga ve egzersiz

Baş ağrısı için yoga

Baş ağrısı için yoga

Baş ağrısının nedenleri çok çeşitli olabilir. Uzun vadede sıklıkla yaşanması durumunda bir doktordan destek alınması detaylı tetkiklerin yapılması zorunludur. Ancak Özellikle günümüzde stres tipi baş ağrısının yaygınlığı artmaktadır. Günlük sorunların yarattığı gerilim ile kasların sertleşmesi boyun bölgesinden baş kısmına yayılan stres tipi baş ağrılarını tetiklemektedir.

Sizin de yaşadığınız kronik stres tipi baş ağrısı ile basit egzersizler ile bu ağrıların seyrini hafifletebilir görülme sıklığını azaltabilirsiniz.

30 sn boyunca dilinizi dışarı çıkartarak çene boyun yanak kaslarınızda anlık bir rahatlama sağlayacaktır. Bu basit yoga çalışması ile gerilen kaslarınızı gevşetebilirsiniz.

Çene kaslarının diyafram tekniği ve kafa derisinin oynatılması ile gevşetilmesi ise baş ağrısını hafifleten bir diğer egzersiz türüdür.Bu egzersizde nefesin düzenlenmesi ayrıca bir gevşeme sağlayacağından diyafram nefesini gün içinde sıklıkla uygulamaya çalışmanızı öneririz.

Çömelme hareketi ile vücudunuza bir kamçı etkisi yaratabilirsiniz. Çenenizi göğsünüze yaklaştırarak öncelikle yere çözmelin ardından bacaklar sırt boyun ve kafa olmak üzere tüm vücudunuzu yeniden düze konuma getirin.

Ayak bölgesine yapacağınız minik masaj hareketleri ile gevşemenyi tüm vücuda yöneltmeniz mümkün. Özellikle küçük bir top vasıtası ile ayak tabanınıza yapacağınız dairesel baskı ile baş ağrısına sebebiyet veren gerilimi azaltabilirsiniz.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir