Balık yağı miyoma iyi gelir mi?

Balık

Balık

Uterus miyomları aşırı kanama, ağrı ve rahatsızlığa neden olan kanser riski taşımayan tümörlerdir. Ciddi vakalarda cerrahi tedavi- histerektomi veya rahimin alınması ve myomektominin- gerekebilir. Doktorlar miyomun belirtilerini gidermek için ağrı kesici ilaç, hormon tedavisi veya doğum kontrol hapları reçete edebilir.

Balık Yağı Tüketimi

Balık yağı vücut fonksiyonları için gerekli olan Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Omega 3 takviyeleri alarak ya da Omega 3 yönünden zengin olan somon gibi besinleri tüketerek miyom tedavisini destekleyebilirsiniz. Safemenopausesolutions.com göre balık yağı hem miyomlara iyi gelir hem de iltihabı azaltır.

Miyom tedavisi için doktora başvurun. Doktorunuz miyomları kontrol etmek için ilaç reçete edebilir ya da ciddi vakalarda ameliyat gerekli olabilir. Doktorunuzla konuşurken balık yağı tüketimi de dahil olmak üzere beslenme değişiklikleriyle ilgili sorular sormayı unutmayın.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir