Adet düzensizliği olanlar nasıl hamile kalabilir? Neler yapılmalıdır?

Hamile

Hamilelik

Adet düzensizliğiniz varsa ve hamile kalmak istiyorsanız öncelikle bu rahatsızlığınızın tedavisini olmanız gerekir. Aslında bu rahatsızlığa yanlış beslenme alışkanlıkları, gereğinden fazla yapılan spor ve çok zayıf olmak gibi kolay düzeltilebilen yaşam tarzları da neden olabilmektedir. Ayrıca depresyon ve anksiyete gibi strese neden olan hastalıklar ve hayatınızdaki olumsuzluklar da adet döngünüzün bozulmasının suçlusu olabilir. Neyin sebebiyet verdiğini net olarak öğrenebilmek için doktorunuzdan yardım almalısınız.

İlk olarak bu duruma başka bir hastalığın neden olup olmadığı araştırılacaktır. Örneğin miyom ve çikolata kisti gibi vajina ve çevresindeki kistler adet düzensizliğine neden olabilir.

Adet olduktan sonra yumurtlama döneminizde deneme yapabilirsiniz ancak ilk deneme her zaman başarıyla sonuçlanmayacağından bir sonraki adet gününüz hakkında fikrinizin olması gerekir.

Ovülasyon zamanı kadından kadına farklılık gösterebilir. Dolayısıyla ovülasyon zamanınızı hesapladığınızda, bunun aşağı yukarı bir tarih aralığı olduğunu unutmayın. Dört beş gün öncesinde ve sonrasında da denemeleri sürdürün.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir