Acaba hamile miyim?

MerakHamileliği gerçekleştirmek için tüm gerekenleri yaptınız peki acaba hamile misiniz ? Bu tatlı heyecanlı süreci beklerken aslında vücudunu size birçok sinyal veriyor.Bu sinyalleri dinleyerek bir doktor kontörlü öncesinde hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Elbette ki hamileliği gösteren en önemli işaret adet kanamasının kesilmesidir ancak bu durum oluşmadan önce hamile kaldığınızı başka bulgulardan da anlayabilmeniz mümkün. Hamile kalan anne adaylarının göğüslerinde bir hassasiyet oluşacaktır. Memeleriniz regl döneminizde olmadığınız halde şişkin, hassas ve gergin mi ? O zaman artık o çift çizgiyi görmek için evde kendiniz hamilelik test yapmaya hazırsınız.

Herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı halde sürekli bir halsizlik ve yorgunluk hissediyor yataktan çıkmak istemiyorsanız bir hamilelik oluşmuş olabilir. Kokulara karşı bir hassasiyer ağır yiyecekleri yiyemem ve midenizde belli belirsiz bir bulantı varsa kontrole gitmenin zamanı gelmiş demektir.

Vücudunuzda ki hormonları size verdiği bir diğer belirti ise duygu iniş çıkışları yaşamanızdır. Durup dururken aşırı duygusallaşma, alınganlık, yalnızlık gibi hissi süreçler yaşıyorsanız belki de hormonlarınız size bir şey söylemeye çalışıyordur.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir