Abortus İmminens (düşük tehdidi) için önlemler

Gebelik

Gebelik

Gebeliğin ilk 4 ayında hamilelik devam ederken vajinal kanamanın görüldüğü durumlarda düşük tehdidinden bahsedilebilir. Bu süreç geçene kadar hamilelik sürecinde düşük görülme olasılığı çok fazladır.

Kanamaların rengi kahverengi ya da parlak kırmızı olabilir. Kahverengi kanamaları önceden içeriye olan kanamanın dışarı akması olarak nitelendirebiliriz. Parlak kırmızı kanamalar ise yeni bir kanamanın varlığını gösterir ve bu durum daha risklidir.

Vajinal kanama sonrası doktorunuzun teşhisi düşük tehdidi olduysa hamilelik sürecinde bir takım özel önlemler almanız gerekecektir.

Bu gibi bir risk durumunda normalde hamilelik sürecinde serbest olan cinsel ilişkiden mutlaka kaçınmak gerekir.Ağır iş yapmak ya da yük kaldırmak kesinlikle riski maksimuma çıkartacağında yapılmaması gereken bir eylemdir. Stresi hayatınızdan uzak tutmanız dokotorun verdiği ilaçları aksatmadan kullanmanız ve mutlaka 20 güne kadar yatak istirahati ile bu risk ortadan kalkana kadar dinlenmeniz gerekmektedir.

Bu önlemlerin yanı sıra bol sıvı almanız süreci sağlıkla atlatmanıza yardımcı olacaktır. Spordan uzak durulması hatta yürüyüşten bile kaçınılması önerilmektedir. 4 saati aşan yolculuklar bebeği taşıyan hassas bünye için yorucu olacağından ötürü tüm yolculuklara ara verilerek evde dinlenmek gerekir.

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir