Adet süresini bitkisel yollarla kısaltmak için tavsiyeler

Ahududu yaprakları

Ahududu yaprakları

Kadınlarda adet süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Adet süreniz çok uzunsa bu durum can sıkıcı olabiliyor. Özellikle de adet döneminize denk gelen tatil ve gezi gibi planlarınız varsa… Neyse ki, adet sürenizi kısaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Ahududu yapraklarından hazırlayabileceğiniz sıcak bir çay hem sizi rahatlatacak hem de sağlığınıza iyi gelecektir. Ahududu yaprağı çayı adet süresini düzenler. Eğer normalden uzun bir adet süreniz varsa kısalması için etkilidir. Ahududu yaprağı çayı günlük olarak içilmelidir. Zencefil kökü çayı da aynı etkiyi yapacaktır. Bu çayları aktardan poşet çay şeklinde alabilirsiniz ancak yapraklarını alıp çayı taze olarak hazırlamanız daha sağlıklı olur.

Yine günlük olarak çuha çiçeği yağı kullanabilirsiniz. Çuha çiçeği yağı tablet olarak da satılıyor. Bu yağ adet sürenizin kısalmasına yardımcı olacaktır.

Adet süreniz uzunsa şekerden ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durun. Kafein ve şeker kansızlığa kapı açar.

Sporcuların adet sürelerinin kısa olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli egzersiz bu yüzden önemli. Düzenli egzersiz yaptığınızda adet süreniz kısalacaktır. Düzenli egzersizin en büyük faydası vücutta fazla yağların birikmesini engellemektir. Kilo arttıkça adet süresinin uzadığı istatistiksel olarak da belirlenmiştir.

Adet süresini kısaltmak için akupunktur uygulatabilirsiniz. Akupunktur bazı kadınların adet sürelerinin kısalmasına yardımcı oluyor. Akupunktur yaptırmak istiyorsanız kimin bu uygulamayı yapacağı gerçekten önemli. Konusunda uzmanlaşmış birinden yardım almalısınız.

 

Aslı Kaplan hakkında

Uzun yıllar internet üzerinde yayın yapan çeşitli web sitelerine içerik sağlamak amacıyla makale yazarlığı yaptım. Kendi web sitelerime içerik hazırlamaya gerek binlerce insana bilgi vererek fayda sağlayabilmek gerekse makale yazarlığını profesyonel olarak devam ettirebilmek için başladım.
Bu yazı Jinekolojik hastalıklar kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir