Vajinal krem nasıl sürülür? Dikkat etmeniz gerekenler

Vajinal krem
Vajinal krem

Doktorunuz mantar enfeksiyonu, vajinal kuruluk veya diğer bir jinekolojik hastalığı tedavi etmek için reçetenize vajinal krem yazdıysa, kremi doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Vajina kremlerin kutusunda genellikle kremi uygulamak için plasik bir aplikatör yer alır.

Öncelikle kremi uygulamak için rahat ve sakin bir yer seçin. Daha sonra tüpü açın ve ellerinizi yıkayın. Çok sıkmadan krem tüpünün üzerine aplikatörün memesini takın. Diş macunu tüpü gibi, alttan kremi sıkmanız gerekir.

Yatağa sırtüstü uzanın. Dilerseniz bu işlemi tuvaletin kapağını kapayıp oturarak da yapabilirsiniz. Kremin dökülmesine karşı kalçanızın altına havlu serin.
Kendinize doğru dizlerinizi bükün. Rahatlayın ve kremi uygulamak için vajinanızın içine aplikatörü yerleştirin. Aplikatörün yerterince derine indiğinden emin olun. Kremi vajinanın içine boşaltmanız gerekir.

Uygun doz dolduğunda tüpü sıkmayı bırakın. Aplikatörlerin üzerinde genellikle bir doz için gerekli miktarı belirtmeyen bir işaret vardır. Yavaşça aplikatörü sökün. Ellerinizi yıkayın ve aplikatörü durulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir