Vajinal enfeksiyonun elma sirkesiyle bitkisel tedavisi

Elma-sirkesi (5)
Elma sirkesi

Elma sirkesi sağlık alanında birçok hastalık için alternatif tedavi malzemesi olarak kullanılıyor.Vajinal enfeksiyonun tedavisinde de elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Elma sirkesini oral yolla alın. 1/3 bardak suya 2 3 yemek kaşığı sirke koyun ve için. Çoğu kişi için elma sirkesini bu şekilde içmek hiç de hoş değildir. Kötü tadı engellemek için burnunuzu kapamayı deneyin. Tadı düzeltmek için karışıma şeker katmayın çünkü candida bakterileri şekeri sever. Elma sirkesi içtiğinizde vücudunuzdaki, mantar enfeksiyonuna neden olan bakterilerin ölmesini sağlamış olursunuz. Vajinal mantar enfeksiyonuna candida bakterisi neden olur. Elma sirkesi vücuttaki candida miktarını azaltacaktır.

Eğer bu şekilde elma sirkesini içemeyeceğinizi düşünüyorsanız, elma sirkesi tableti satın alabilirsiniz.

Elma sirkesiyle vajinal duş alın. Bu işlem vajinada mevcut bulunan Candida bakteri miktarını azaltabilir. 10 bardak suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı durulama suyu olarak kullanın. Günde iki defa bu suyla vajinal duş alın. Bu işlem sayesinde kaşıntı, akıntı ve diğer belirtiler kaybolacaktır. Tüm belirtiler kayboluncaya kadar işleme devam edin. Eğer 1 haftanın sonunda iyileşme gözükmezse doktora başvurabilirsiniz.

Vajinal mantar enfeksiyonunun dış belirtileri için elma sirkesiyle hazırlayacağınız sıcak bir banyo iyi bir fikir olacaktır. Banyo suyunuza 1 2 bardak elma sirkesi ekleyin. Böyle bir banyonun yanma ve kaşıntı gibi dış belirtileri yatıştırıcı özelliği vardır. Bu şekilde günde bir ya da iki kez duş alabilirsiniz. Elma sirkesi ile vajinal mantarın bitkisel tedavisini yaparken diğer bitkisel ürünleri de kürünüze dahil edebilirsiniz. Örneğin sarımsak da mantara iyi gelmektedir. İçinde acidophilus bulunan yoğurt da etkilidir. Her üç yöntemde de elma sirkesi kullanarak, basit bir şekilde bitkisel olarak vajinal mantar enfeksiyonu tedavi olabilir ve ona eşlik eden rahatsız edici semptomlarından kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir