Regl döneminin uzun sürmesi nasıl engellenir? Regl dönemi nasıl kısaltılır?

Adet dönemi
Regl dönemi

Regl dönemi her ay yaşadığımız olağan bir süreç. Regl döneminin normal uzunluğu üç ila yedi gün aralığındadır. Eğer normalden uzun bir regl dönemi yaşıyorsanız adet düzensizliğiniz var demektir. Adet düzensizliği konusunda jinekologdan yardım alabilirsiniz. Eğer regl döneminizin daha kısa sürmesini istiyorsanız işe yarar dört önerimiz var.

İlk öneri

Doğum kontrol hapları kullanabilirsiniz. Doğum kontrol hapları regl döneminizi kısaltabilir. Ayrıca regl dönemindeki kan akışının yoğunluğunu da azaltır.

İkinci öneri

Bitkisel tedavileri deneyebilirsiniz. Regl döneminizi kısaltmak için aktara uğrayabilirsiniz. Civanperçemi, zencefil ve hayıt otu regl döneminizi düzenler. Normalden uzun süren regl dönemleri için doğanın bu üç mucizesinden faydalanabilirsiniz.

Üçüncü öneri

Egzersizin faydaları arasında regl döneminin düzenlenmesi olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yaptığınızda vücudunuz hormonlarınızı yeniden düzenleyecektir. Haftada üç gün 40 dakika yapılan egzersiz adet sürenizi kısaltabilir.

Dördüncü öneri

Düzenli olarak seks yaptığınızda regl döngünüz de düzenli olacaktır. Ayrıca regl döneminin başlangıcında yapılan seks ve bu dönemin başlangıcına denk gelen orgazm regl döneminizin sürenisini kısaltır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir